Aktyvus laisvalaikis

Turėdami laisvo laiko, norime jį išnaudoti naudingai ir turiningai. Dažnas renkasi praleisti laiką su šeima, paskaityti įdomią knygą, aplankyti draugus, artimuosius ar tiesiog pažiūrėti ilgai lauktą filmą. Kiekvienas pasirenka tai, kas jam atrodo geriausia. Šiandien taip skubančioje visuomenėje, laisvo laiko atrasti vis sunkiau, tačiau labai norint, galima susidėlioti dienotvarkę taip, jog laisvo laiko tikrai atsirastų. Kalbant apie laisvalaikį, vis labiau populiarėja aktyvus laisvalaikis ir įvairios aktyvaus laisvalaikio pramogos.

Verslininkai kuria naujas verslo nišas, kurios susijusios su aktyviu laiko praleidimo būdu, taip skatinama daugiau laiko praleisti gryname ore ir užsiimti aktyvia veikla. Visi žino, jog sportas ir fizinė veikla, laibai svarbūs mūsų gyvenime, todėl judėti yra būtina. Vis dėlto, nors ir gerai žinoma, jog sportas naudingas sveikatai, daugelis renkasi ramų laisvalaikį, kai tuo tarpu aktyvus laisvalaikis žymiai naudingesnis. Taip ne tik atsipalaiduojama, tačiau ir pasikraunama energijos. Aktyvi veikla suteikia naujų jėgų antplūdį, o jis labai reikalingas. Laisvalaikio praleidimo formų yra begalės, jas suskaičiuoti būtų labai sunku, aktyvaus laisvalaikio formų jau taip pat yra gana nemažai.

Populiariausios šiandien yra:

 • Baidarės;
 • Vandens motociklai;
 • Vandens slidės;
 • Vandens dviračiai;
 • Boulingas;
 • Biliardas;
 • Važinėjimas dviračiu;
 • Ėjimas su šiaurietiškomis lazdomis;
 • Plaukimas;
 • Nardymas;
 • Alpinizmas;
 • Slidinėjimas;
 • Kitos vandens pramogos.

Tai tik dalis aktyvaus laisvalaikio praleidimo būdų, visus juos išvardinti būtų pakankamai sunku, nes jų yra labai daug. Smagu, jog aktyvus laisvalaikis, bei aktyvaus laisvalaikio dovanos populiarėja. Tai leidžia žmonėms atsikvėpti nuo darbų, rūpesčių, pamiršti ir nebegalvoti apie nemalonius dalykus, bei patirti dar nepatirtus potyrius. Gyvenimo tempas greitėja, patiriama daug streso, rūpesčių, todėl aktyvus laisvalaikis leidžia viską užmiršti ir pasikrauti teigiamų emocijų bei energijos. Tiesa, aktyvus laisvalaikis atima nemažai jėgų, tačiau teigiamos emocijos ir gera nuotaika visa tai atperka. Aktyviam laisvalaikiui galima rinktis pramogas lauke arba patalpoje. Naudinga ir būti lauke, ir užsiimti aktyvia veikla patalpose, tačiau grynas oras visuomet ima viršų. Ne visi turi galimybę kiekvieną dieną bent pusvalandį praleisti gryname ore, todėl pramogauti lauke yra didžiulis privalumas. Šiandien aktyvaus laisvalaikio praleidimų begalės, tereikia išsirinkti. Be to, galima dovanoti aktyvaus laisvalaikio dovanas, t.y. pramogų kuponus. Tokios dovanos ne tik palengvina dalią dovanojančiam, tačiau ir labai nustebina, tą kuris gauna dovaną. Dažnai svajojame apie vieną ar kitą pramogą, tačiau gailime tam pinigų, arba neatrandame tinkamo laiko. Gavus tokią dovaną, tereikia ją pasiimti ir išnaudoti.

Šiandien gyvenimo tempas įtemtas, tačiau jaučiama monotonija. Aktyvus laisvalaikis šią monotoniją išsklaido. Dažnai išbandžius vienokią ar kitokią aktyvaus laisvalaikio formą, tai tampa tarsi hobiu arba nuolatiniu laisvo laiko praleidimo būdu. Geros emocijos teigiamai veikia visą kūną, todėl užsiimant tuo nuolat, akivaizdžiai pagerėja savijauta. Visai nebūtina kasdien bandyti ekstremalias vandens ar kitokias pramogas, užtenka ir pasivažinėjimo dviračiu, pasivaikščiojimo su šiaurietiškomis lazdomis ar pasiplaukiojimo baseine. Smagiai leisdami laiką, sutvirtinsite kūną ir pastebimai pagerės savijauta. Taps lengviau atlikti įvairias užduotis ir darbus, gyvenimas atrodys gražesnis, o noras aktyviai leisti laiką tik sustiprės. Sportas ir aktyvi veikla ne tik gerina fizinę būklę, tačiau ir suteikia pasitikėjimo bei pilnavertiškumo jausmą. Medikai taip pat ragina užsiimti aktyvia veikla ir pasinerti į įvairias aktyvaus laisvalaikio pramogas. Aktyvi veikla ir judėjimas sustiprina širdies ir kraujagyslių veiklą, tvirtėja raumenys, gerėja nuotaika, didėja atsparumas ligoms bei mažėja sočiųjų riebalų kiekis kraujyje. Vis dar svarstote ar verta aktyviai leisti laiką? Nedelskite, jau šiandien suplanuokite aktyvų laisvalaikį ir pastebėsite teigiamus pokyčius.

You may also like