Pasiteisinimai, padėsiantys atsisakyti kvietimų, kurių negalite sau leisti finansiškai

Išeiti papramogauti visuomet yra smagu, ypač jei tai gera draugų kompanija. Pramogos padeda atsiriboti nuo rūpesčių, darbų ir rutinus. Laikas praleistas pramogaujant, turi daugybę gerų dalykų, tačiau dažnas išėjimas pramogauti, gerokai paplonina piniginę. Ne paslaptis, jog norint išeiti į miestą, tuščiomis kišenėmis to padaryti nepavyks. Viskas kainuoja. Net ir einant pas draugus į svečius, dažnai įsigyjame tam tikrų užkandžių ar gėrimų, kurie nors ir ne itin, tačiau paplonina piniginę. Dažnos pramogos gali atsiliepti ir finansinei būklei, ypač jai norima sutaupyti. Ką daryti? Kaip mandagiai atsisakyti kvietimų ir nelikti nesuprastiems?

Žmonės šiandien labai užsiėmę. Tai jau nieko nebestebina. Natūralu, jog norime praleisti laiką su draugais, plepėdami apie įvairius dalykus ir susitikti su tais, kurių kasdien nematome. Visgi, gerai pagalvojant, savaitgalio vakarienė ar pasibuvimas su draugais, gali paploninti piniginę ir kad ir kaip būtų šaunu, tenka atsisakyti. Galbūt pavyks susitikti kitą kartą. Reikėtų tiesiog mandagiai pasakyti, kad šį kart atvykti negalėsite, mielai susitiksite kitą kartą. Visai nebūtina leistis į smulkmenas ir visko detalizuoti, žmonės pakankamai supratingi, todėl jei kartą atsisakysite, nieko blogo nenutiks.

Pigesnė alternatyva. Jei ketinate susitikti bare, kur nepavyks apsieiti be užkandžių ir gėrimų, pagalvokite, jog vienos stiklinės mėgiamo gėrimo vienam vakarui greičiausiai nepakaks, todėl teks sumokėti tiek, kiek galbūt išleidžiate per visą savaitę. Negalite sau to leisti? Pasiūlykite draugams pigesnę alternatyvą. Galite pasiūlyti tiesiog pigesnę vietelę arba tiesiog variantą, kurio metu nereikėtų tiek daug išlaidauti. Jei pasiūlymas bus gana patrauklus, draugai kaip mat priims jūsų pasiūlymą, o jums pavyks sutaupyti. Jei visgi, daugelis su pasiūlymu nesutinka, tuomet vertėtų pagalvoti ar šį kartą eiti, ar atsisakyti ir pataupyti. Būna dienų, kuomet kiekvienas centas yra svarbus. Tai galioja ne tik mažiau uždirbantiems ar studijuojantiems, tai galioja visiems. Tiesiog kartais būna ne itin lengvų finansinių situacijų, kuomet verčiau atsisakyti pasiūlymų ir likti namie.

Pasakyti tiesą. Lygiai taip pat kaip žmonės supranta, jog esame užsiėmę, jie puikiai supras ir tai, jog kiekvienam yra sunkesnių ir geresnių finansinių padėčių. Nebūtina leistis į kraštutinumus ir pasakoti visų savo finansinių paslapčių. Tereikia pasakyti, jog šiuo metu turite būtinų pirkinių, kuriems reikia pataupyti ir vieno ar kito išėjimo tiesiog negalite sau leisti. Jei draugai tikri, tuomet jie puikiai vis tai supras. Na, o jeigu nesupras, vadinasi jie nėra tikri draugai. Nors, kartais yra ir taip, jog pasakius apie savo ne itin gerą finansinę padėtį, artimieji ir draugai ras būdą jums padėti ir padarys taip, jog vyktumėte kartu.

Kaip bebūtų, nereikia bijoti atsisakyti. Kai kurie iš mūsų to bijo, todėl visuomet, net ir sukandę dantis priima visus kvietimus. Žinoma, kompanijoje tokie žmonės vertinami, tačiau niekas nežino, jog tam, kad žmogus būtų kartu, jam tenka nemažai paaukoti. Atsisakymas nėra nepagarba, tereikia mandagiai tai padaryti, o būdų yra įvairių. Pasakymas, jog esate užsiėmę, neturėtų įžeisti. Pigesnė pasiūlyta alternatyva, gali net nudžiuginti kitus, kuriems galbūt taip pat tuo metu ne itin gera finansinė padėtis. Net ir pasakymas, jog yra svarbesnių dalykų, kuriems turite pataupyti, nėra blogiausias variantas atsisakyti vykti pramogauti. Nereikia bijoti atsisakyti ir pasipriešinti daugelio nuomonei, visuomet reikia kalbėti, o ne tylėti. Kalbant daug paprasčiau išspręsti įvairias problemas.

You may also like