Plaukimas – atsipalaidavimui ir kūno stiprinimui

Jau senai žinoma, kad vandens teikiama nauda neišmatuojama. Vanduo turi savybių, kurios ramina, atpalaiduoja ir visaip kaip teigiamai veikia kūną bei sielą. Plaukiojimas ežere ar jūroje, vienas smagiausių vasaros teikiamų malonumų. Visi su nekantrumu laukia šiltojo sezono, kuomet galės panirti į gaivų vandenį ir mėgautis vandens teikiamais privalumais. Ieškantiems aktyvaus laisvalaikio praleidimo būdo – plaukimas yra puikus pasirinkimas.

Įprastiniai sporto klubai tinka toli gražu ne visiems, nors sporto klubuose galima pasiekti neblogų rezultatų, vis dėlto, ne kiekvienam patinka lieti prakaitą sporto salėje. Būtent dėl to – plaukimas, puikus pasirinkimas norintiems sportuoti kiek kitokiu, malonesniu būdu. Kadangi vasara trunka tik 3 mėnesius, plaukiojimu gryname ore galima mėgautis pakankamai trumpai. Puiki alternatyva yra baseinai – čia galima plaukioti ištisus metus. Plaukimas yra labai universalus sportas, o traumų tikimybė labai maža. Sportuojant vandenyje stiprėja visos raumenų grupės, tai viena tokių sporto šakų, kuria užsiimti lengva, ji nereikalauja itin didelių pastangų, tačiau teikia gerus ir džiuginančius rezultatus. Sportuojant vandenyje gaunama didesnė nauda nei atviroje aplinkoje ar sporto salėje, atliekant įvairius pratimus vandenyje, tvirtėja raumenys ir aktyviai deginamos kalorijos. Plaukimas ir pratimai vandenyje, labai naudingi ir leidžia pasiekti gerų rezultatų. Plaukimas, viena sporto šakų, kuria gali užsiimti įvairaus amžiaus žmonės. Tai terpė, kuri tinka tiek mažyliams, tiek senjorams. Būtent senjorus galima dažnai išvysti baseinuose, čia jie ne tik sustiprėja fiziškai, tačiau gali pabendrauti su kitais žmonėmis ir maloniai praleisti laisvalaikį.

Plaukimas teikia begalę naudingų dalykų, štai keletas jų:

 • Gerinama kraujotaka;
 • Raminami nervai;
 • Stimuliuojama nervų sistema;
 • Vandens slėgis tarsi glosto odą, todėl kūnas masažuojamas;
 • Sudeginama nemažai kalorijų;
 • Gerinamas miegas;
 • Puikiai atpalaiduoja;
 • Užtikrinamas maksimalus deguonies pasisavinimas;
 • Puiki kardio treniruotė;
 • Stiprinamos visos raumenų grupės;
 • Stiprėja plaučiai ir bronchai;
 • Lavinama taisyklinga laikysena;
 • Atitolinami senėjimo procesai.

Plaukimas išties teikia begalę naudingų dalykų sveikatai ir kūnui. Be to, vanduo labai atpalaiduoja ir ramina. Vandenyje jaučiamės lengvi ir nesunkiai galime atlikti įvairius pratimus, kuriuos kitur atlikti gali būti kiek sudėtinga. Mankštintis yra nesunku, nes kūnas vandenyje yra lengvesnis, todėl vandenyje pabandžius pakelti kitą žmogų, būtų labai lengva. Kadangi atliekant pratimus vandenyje reikalingas tam tikras pasipriešinimas, pratimai tampa efektyvesni ir veiksmingesni. Vanduo tinka visiems, todėl gali plaukioti ir sergantys įvairiomis ligomis ir nėščiosios, vaikai ir senyvo amžiaus žmonės. Tai universali terpė sportui, o teikiamų naudų begalė. Ypač moterims svarbu tai, jog vandenyje pagreitėja kraujo apykaita, ypač tose srityse, kuriose yra visų taip nekenčiamo celiulito, todėl norint atsikratyti celiulito – plaukimas ir vandens aerobika yra pačios efektyviausios priemonės.

Gaila, jog baseinų nėra pakankamai, tačiau ateities planuose, numatyta pastatyti jų daugiau, bei įtraukti plaukimą į privalomų mokomųjų dalykų sąrašą. Jau nuo mažumės labai naudinga išmokti plaukti, kuo anksčiau to išmokstama, tuo užtikrinčiau galima jaustis vandenyje. Vandens nauda kūnui yra begalinė, o plaukimas tik dar viena iš daugelio vandens teikiamų naudų. Plaukimo privalumų tikrai nemažai, todėl, tai puikus sportas bei laisvalaikio praleidimo būdas. Baseinas puiki vieta atsipalaiduoti ir sustiprinti raumenis. Jei netoliese yra baseinas, reikia nelaukti tinkamesnės progos, o tiesiog nueiti ir užsirašyti. Veiksmingumas ir efektyvumas bus pastebimas labai greitai. Taigi, nebūtina laukti šiltesnio oro, tereikia apsilankyti artimiausiame baseine ir išnaudoti vandens teikiamą naudą.

Slidinėjimas suteikia energijos antplūdį

Slidinėjimas tampa vis populiaresnis, daugelis mėgstančių aktyvų laisvalaikį, renkasi slidinėjimo keliones į užsienio šalis. Tokių kelionių pasiūla gana didelė, vykstančiųjų skaičius taip pat auga. Tačiau, norint pasidžiaugti šia žiemos pramoga, visai nebūtina keliauti į svečias šalis, tuo galima džiaugtis ir Lietuvoje ar kaimyninėse Baltijos šalyse. Susidomėjimas šia sporto šaka didelis todėl, kad šis sportas ne tik puikus aktyvaus laisvalaikio praleidimo būdas, tačiau gera ir naudinga sporto treniruotė. Iš tiesų, slidinėjimas turi daugybę gerų savybių.

Slidinėjimas, laikomas viena geriausių kardio treniruočių. Tai viso kūno mankšta, kuri itin naudinga sveikatai. Daugelis slidinėjimą renkasi, nes tai tiesiog smagi pramoga. Tačiau, kai kurie nežino, jog ši pramoga labai naudinga sveikatai. Pavyzdžiui, jei vykstama į slidinėjimo kelionę, kur kiekvieną dieną bus slidinėjama, didelė tikimybė, jog keliautojai grįš numetę svorio. Teigiama, jog ilgas slidinėjimas, o paprastai jis trunka apie 5-6 valandas, gali sudeginti net iki 3000 kalorijų. Įspūdingas skaičius. Žinoma, po tokios treniruotės jaučiamas didelis nuovargis, tačiau šis nuovargis labai malonus. Toks didelis sudegintų kalorijų skaičius labai aktualus moterims, todėl jos vis dažniau pasiryžta vykti slidinėti. Paprastai slidinėjimas arba labai mėgiamas, arba ne. Sunkiausia yra pradžioje, kuomet reikia išmokti išsilaikyti ant slidžių, jei tai puikiai pavyksta ir nereikia didelių pastangų, tuomet slidinėti malonu ir tai labai įtraukia. Na, o jei ant slidžių išsilaikyti nėra taip paprasta, tuomet atrodo, jog ši sporto šaka neįdomi ir susidomėjimas ja nėra toks didelis. Vis dėlto, tų, kuriems tai pavyksta, skaičius yra žymiai didesnis, todėl verslininkai tik ir laukia žiemos sezono, nes gausus būrys slidinėtojų nusiteikę pasimėgauti šia žiemos pramoga.

Bet koks sportas yra naudingas sveikatai, todėl žmonės skatinami aktyviai lesti laisvalaikį ir užsiimti įvairiomis aktyviomis veiklomis bei sportuoti. Šiandien sportas yra šiek tiek ir mados dalykas, socialiniuose tinkluose madinga dalintis nuotraukomis, kuriose matosi kaip žmonės sportuoja, bėgioja, važinėja dviračiu, o paskui puikuojasi ištobulintais kūnais. Noras pasiekti tobulų rezultatų, skatina žmones užsiimti įvairiomis aktyviomis veiklomis. Pasirinkus slidinėjimą, pagerės savijauta ir bus jaučiamas jėgų antplūdis.

Štai dar keletas priežasčių, kodėl verta rinktis slidinėjimą:

 • Slidinėjant dirba visas kūnas, todėl tai viso kūno mankšta;
 • Ypač stiprėja pilvo ir nugaros raumenys;
 • Gerėja širdies ir kraujagyslių veikla;
 • Puiki kojų, rankų ir sėdmenų treniruotė;
 • Sudeginama daug kalorijų;
 • Stiprėja imunitetas;
 • Praleidžiama daug laiko gryname ore.

Visi šie dalykai labai svarbūs, todėl po tokios treniruotės, organizmas tikrai lieka dėkingas. Vykstant į slidinėjimo kelionę, pirmąją dieną reikia vengti didelio krūvio, reikia leisti organizmui apsiprasti. Po to krūvį galima didinti, taip bus lengviau ir bus jaučiamas didesni pasitenkinimas. Be to, labai svarbu prieš tokias slidinėjimo treniruotes padaryti kūno apšilimą, taip išvengiama traumų ir sumažinamas raumenų skausmus. Galima atlikti įvairius tempimo pratimus, pramankštini kelius, rankas. Paprastai slidinėjimo trasos įrengtos lauke, todėl organizmas gali kvėpuoti grynu oru. Slidinėjama maždaug šešias valandas per dieną, vadinasi lauke reikia praleisti didžiąją dalį dienos, tokiu būdu organizmas pilnai aprūpinamas deguonimi. Būtent dėl to, savijauta iš karto pagerėja, tai ypač naudinga tiems, kurie dirba biuruose ir mažai laiko praleidžia lauke.

Apie šią sporto šaką galima kalbėti daug, tačiau norint įsitikinti, jog kalbos nėra bevaisės, reikia išbandyti slidinėjimą patiems. Sakoma, jog tai viena tų šproto šakų, kurią išbandžius, nesinori sustoti. Tai gana varginantis užsiėmimas, tačiau nuovargis yra malonus. Dėl šios priežasties išbandę šią pramogą, bando ją dar ir dar kartą. Žiemos sezonas artėja, todėl jau galima rezervuoti skrydžius ir dairytis po slidinėjimo kurortus. Geros emocijos ir puiki savijauta – garantuota.

Aktyvus laisvalaikis

Turėdami laisvo laiko, norime jį išnaudoti naudingai ir turiningai. Dažnas renkasi praleisti laiką su šeima, paskaityti įdomią knygą, aplankyti draugus, artimuosius ar tiesiog pažiūrėti ilgai lauktą filmą. Kiekvienas pasirenka tai, kas jam atrodo geriausia. Šiandien taip skubančioje visuomenėje, laisvo laiko atrasti vis sunkiau, tačiau labai norint, galima susidėlioti dienotvarkę taip, jog laisvo laiko tikrai atsirastų. Kalbant apie laisvalaikį, vis labiau populiarėja aktyvus laisvalaikis ir įvairios aktyvaus laisvalaikio pramogos.

Verslininkai kuria naujas verslo nišas, kurios susijusios su aktyviu laiko praleidimo būdu, taip skatinama daugiau laiko praleisti gryname ore ir užsiimti aktyvia veikla. Visi žino, jog sportas ir fizinė veikla, laibai svarbūs mūsų gyvenime, todėl judėti yra būtina. Vis dėlto, nors ir gerai žinoma, jog sportas naudingas sveikatai, daugelis renkasi ramų laisvalaikį, kai tuo tarpu aktyvus laisvalaikis žymiai naudingesnis. Taip ne tik atsipalaiduojama, tačiau ir pasikraunama energijos. Aktyvi veikla suteikia naujų jėgų antplūdį, o jis labai reikalingas. Laisvalaikio praleidimo formų yra begalės, jas suskaičiuoti būtų labai sunku, aktyvaus laisvalaikio formų jau taip pat yra gana nemažai.

Populiariausios šiandien yra:

 • Baidarės;
 • Vandens motociklai;
 • Vandens slidės;
 • Vandens dviračiai;
 • Boulingas;
 • Biliardas;
 • Važinėjimas dviračiu;
 • Ėjimas su šiaurietiškomis lazdomis;
 • Plaukimas;
 • Nardymas;
 • Alpinizmas;
 • Slidinėjimas;
 • Kitos vandens pramogos.

Tai tik dalis aktyvaus laisvalaikio praleidimo būdų, visus juos išvardinti būtų pakankamai sunku, nes jų yra labai daug. Smagu, jog aktyvus laisvalaikis, bei aktyvaus laisvalaikio dovanos populiarėja. Tai leidžia žmonėms atsikvėpti nuo darbų, rūpesčių, pamiršti ir nebegalvoti apie nemalonius dalykus, bei patirti dar nepatirtus potyrius. Gyvenimo tempas greitėja, patiriama daug streso, rūpesčių, todėl aktyvus laisvalaikis leidžia viską užmiršti ir pasikrauti teigiamų emocijų bei energijos. Tiesa, aktyvus laisvalaikis atima nemažai jėgų, tačiau teigiamos emocijos ir gera nuotaika visa tai atperka. Aktyviam laisvalaikiui galima rinktis pramogas lauke arba patalpoje. Naudinga ir būti lauke, ir užsiimti aktyvia veikla patalpose, tačiau grynas oras visuomet ima viršų. Ne visi turi galimybę kiekvieną dieną bent pusvalandį praleisti gryname ore, todėl pramogauti lauke yra didžiulis privalumas. Šiandien aktyvaus laisvalaikio praleidimų begalės, tereikia išsirinkti. Be to, galima dovanoti aktyvaus laisvalaikio dovanas, t.y. pramogų kuponus. Tokios dovanos ne tik palengvina dalią dovanojančiam, tačiau ir labai nustebina, tą kuris gauna dovaną. Dažnai svajojame apie vieną ar kitą pramogą, tačiau gailime tam pinigų, arba neatrandame tinkamo laiko. Gavus tokią dovaną, tereikia ją pasiimti ir išnaudoti.

Šiandien gyvenimo tempas įtemtas, tačiau jaučiama monotonija. Aktyvus laisvalaikis šią monotoniją išsklaido. Dažnai išbandžius vienokią ar kitokią aktyvaus laisvalaikio formą, tai tampa tarsi hobiu arba nuolatiniu laisvo laiko praleidimo būdu. Geros emocijos teigiamai veikia visą kūną, todėl užsiimant tuo nuolat, akivaizdžiai pagerėja savijauta. Visai nebūtina kasdien bandyti ekstremalias vandens ar kitokias pramogas, užtenka ir pasivažinėjimo dviračiu, pasivaikščiojimo su šiaurietiškomis lazdomis ar pasiplaukiojimo baseine. Smagiai leisdami laiką, sutvirtinsite kūną ir pastebimai pagerės savijauta. Taps lengviau atlikti įvairias užduotis ir darbus, gyvenimas atrodys gražesnis, o noras aktyviai leisti laiką tik sustiprės. Sportas ir aktyvi veikla ne tik gerina fizinę būklę, tačiau ir suteikia pasitikėjimo bei pilnavertiškumo jausmą. Medikai taip pat ragina užsiimti aktyvia veikla ir pasinerti į įvairias aktyvaus laisvalaikio pramogas. Aktyvi veikla ir judėjimas sustiprina širdies ir kraujagyslių veiklą, tvirtėja raumenys, gerėja nuotaika, didėja atsparumas ligoms bei mažėja sočiųjų riebalų kiekis kraujyje. Vis dar svarstote ar verta aktyviai leisti laiką? Nedelskite, jau šiandien suplanuokite aktyvų laisvalaikį ir pastebėsite teigiamus pokyčius.

Sporto nauda

Sportas naudingas ir kūnui ir sielai. Sportas yra viena iš pagrindinių priežasčių būti sveikiems ir stipriems. Visi žino posakį, jog sportas yra sveikata. Tačiau, dažnas tuo užsiimti neturi laiko arba paprasčiausiai noro. Lengviau yra nieko neveikti, gulėti ir užsiimti kitais dalykais. Vis dėlto, tie kurie pradeda sportuoti, teigia, jog pagerėja gyvenimo kokybė, atsiranda daugiau jėgų, tampa lengviau planuoti laiką, akivaizdžiai gerėja savijauta ir kūno linijos.

Sportuoti reikia ne tik dėl to, kad numestume nereikalingą svorį ir sulieknėtume, dauguma žmonių sportuoja savo malonumui, nors ir neturi antsvorio. Gydytojai ir sporto treneriai nuolatos kartoja, jog fizinis aktyvumas yra labai svarbus. Didžiausia sporto nauda ta, jog gerinamas širdies ir kraujagyslių darbas, stiprėja raumenys, gerinama kaulų, plaučių sistema. Be šių naudų, gerėja ir psichologinė savijauta. Sporto metu atsipalaiduojama, užsimirštama, sportuojant nesunku atsikratyti blogų emocijų, išlieti susikaupusį pyktį. Visai nebūtina kopti į kalnus, bėgti maratonų ir kitaip save alinti, galima sportuoti užsiimant malonia veikla tokia kaip važinėjimas dviračiu, riedučiais, slidinėjimas, pasivaikščiojimai. Bet koks sportas gerina savijautą. Galima sportuoti individualiai, galima užsiimti komandiniu sportu, svarbiausia judėti ir būti fiziškai aktyviems.

Užsiimant individualiu sportu didinama fizinė ištvermė, ne taip greitai pavargstama, tampa lengviau dirbti, mažinamas riebalinis audinys, taip pat mažėja gliukozės kiekis kraujyje, mažinamas stresas, depresija. Užsiimant komandiniu sportu, be visų anksčiau minėtų dalykų taip pat galima susirasti draugų, bendrauti, gerai leisti laiką, atrasti naujas įtraukiančias veiklas. Sportuojant sporto klube ar kitur, kur aplink daug bendraminčių, nesunku užmėgsti naujas pažintis, tampa lengviau siekti užsibrėžtų rezultatų, o sportuoti kartu yra linksmiau. Be įprastinių sporto užsiėmimų tokių kaip sportas sporto klubuose, važinėjimas dviračiu, krepšinis, futbolas, tinklinis, tenisas ir kiti geriau žinomi sportai, skatinama užsiimti ir populiarėjančia sporto šaka ėjimu šiaurietiškomis lazdomis. Šis sportas tinka tiek jaunesniems, tiek vyresnio amžiaus žmonėms. Užsiimant tokiu sportu, lengva atsipalaiduoti, pamiršti apie rūpesčius, darbus, gerinamas širdies ir kraujagyslių darbas, o svarbiausia galima kvėpuoti grynu oru. Sportuojant gryname ore, sporto nauda padvigubinama, nes nepaisant to, kad ugdomas fizinis aktyvumas, kvėpuojama grynu oru, galima gėrėtis gamta. Gryname ore taip pat galima žaisti krepšinį, važinėti dviračiu, net ir pasivaikščiojimas su šunimi ar kitu augintiniu jau yra sportas. Sportų yra labai daug ir įvairių, galima rinktis labiausiai patinkantį. Nebūtina savęs alinti iki negalėjimo, svarbu atrasti patinkantį sportą, tuomet tai taps pramoga, o ne kančia. Dar vienas geras dalykas, jog sportas didina pasitikėjimą savimi. Sportuojant akivaizdžiai tvirtėja kūnas ir gerėja fizinė išvaizda, tai šiandien yra itin svarbu, fizinė išvaizda labai sureikšminama, na o patobulėjus išvaizdai, akivaizdžiai kyla ir pasitikėjimas savimi. Sportuojant ir siekiant tam tikrų rezultatų, didinamas užsispyrimas. Pasiekus norimų rezultatų, tampa lengviau siekti kitų dalykų, visai nesusijusių su sportu. Moksliškai įrodyta, jog sportas netgi prisideda prie atminties gerinimo. Pradėjus sportuoti, tampa lengviau atlikti susikaupimo ir dėmesio pareikalaujančias užduotis ir lengviau įsiminti naujus dalykus.

Sporto nauda akivaizdi. Gerėja ne tik fizinė tačiau ir vidinė savijauta. Išvardinti sporto privalumai tik skatina tuo užsiimti ir nesėdėti vietoje. Turint omenyje, kad fizinis aktyvumas gali apsaugoti nuo įvairių ligų, tuo užsiimti tiesiog privaloma. Kai yra galybė sporto rūšių ir formų, tereikia išsirinkti sau tinkamiausią, reguliariai sportuojant pastebimas akivaizdus skirtumas ir tampa lengviau įveikti daugelį situacijų. Tereikia šiek tiek noro ir pastangų, vėliau viskas tampa labai parasta, ir sportas tiesiog tampa gyvenimo būdu.

Šiaurietiškos lazdos – sportas, su begale privalumų

Sportas paprastai asocijuojasi su sudėtingais pratimais sporto salėje, ilgais bėgimo nuotoliais, traumomis ir dideliu nuovargiu. Galbūt dėl šios priežasties, sportas nekelia didelio susižavėjimo. Nors visi žino, jog sportuoti yra gyvybiškai svarbu, daugelis tiesiog atideda tai vėlesniam laikui, arba sako, jog tai per sunku, tam nėra laiko ir panašiai. Šiandien, sportas visai nėra ilgi maratonai ir prakaito liejimas sporto salėje, yra begalės alternatyvų, kurios taip pat naudingos ir netgi tampa maloniu laisvalaikio praleidimo būdu. Viena tokių sporto šakų – ėjimas su šiaurietiškomis lazdomis. Kadaise šis užsiėmimas atrodė keistas ir į žmones einančius su šiomis lazdomis buvo žiūrima gana skeptiškai, gal tai net keldavo juoką. Dabar tai jau įprastas dalykas. Šiaurietiško ėjimo mėgėjai skeptikus verčia susimąstyti, jog tai labai naudinga sveikatai pramoga.

Šiaurietiškas ėjimas kilęs iš Suomijos, ten slidininkai vasaros metu lazdas naudoja treniruotėms. Laikui bėgant toks sportas tapo žinomas ir už Suomijos ribų. Vis daugiau žmonių atranda šį sportą, kuris turi nemažai privalumų bei tinka įvairaus amžiaus žmonėms. Pirmiausia, tai labai lengvai išmokstamas sportas, todėl tam nereikia didžiulių pastangų, reikia tik įsigyti tinkamas šiaurietiško ėjimo lazdas. Geros šiaurietiškos lazdos – investicija į savo sveikatą, todėl verta įsigyti kokybiškas lazdas, kurios tarnautų daugelį metų. Lazdų kaina nėra didelė, tačiau galima rinktis iš įvairių variantų. Tam nereikia ilgai taupyti, tačiau jei nusprendėte įsigyti tuojau pat ir pritrūkote pinigų iki sekančio atlyginimo, pasinaudokite galimybėmis, tokiu būdu greitai ir patogiai įsigysite reikiamas lazdas ir galėsite užsiimti maloniu sportu, kuris vėliau taps gyvenimo dalimi. Nors iš šalies gali atrodyti, jog ši sporto šaka nėra efektyvi, išties ėjimo metu yra įdarbinama net 90% kūno raumenų! Be to, tai sudegina beveik perpus daugiau kalorijų nei įprasto ėjimo metu. Kadangi šiaurietiškas ėjimas tinkamas įvairioms amžiaus grupėms, tai labai naudinga senjorams, sportas lengvas, tačiau nauda išties jaučiama. Galima rinktis individualias arba grupines treniruotes, o taip pat labai svarbu, jog šiuo sportu galima užsiimti ištisus metus. Tam yra tinkamos bet kokios oro sąlygos.

Pagrindiniai šiaurietiško ėjimo privalumai:

 • Gerinamas širdies ir kraujagyslių darbas;
 • Mažinamas stresas;
 • Stiprinama imuninė sistema;
 • Atpalaiduojami sprando bei kaklo raumenys;
 • Veiksminga priemonė svorio metimui;
 • Treniruotė gryname ore;
 • Puiki reabilitacija po sportinių traumų;
 • Organizmas aprūpinamas deguonimi;
 • Tinka turintiems sąnarių ir stuburo problemų.

Ši sporto šaka ypač tinka tiems kurie dirba sėdimą darbą ir mažai juda, be to, tai puikus sportas turintiems antsvorio. Norint palaikyti fizinę formą reikia maždaug keleto treniruočių per savaitę, treniruočių trukmė 35-45 minučių. Tuo galima užsiimti ir dažniau, turint laisvo laiko tai puiki priemonė atsipalaiduoti, pabūti gryname ore, o tuo pačiu metu deginti kalorijas ir stiprėti fiziškai. Tai viena tų sporto šakų, kurios nereikalauja didelės fizinės ištvermės, todėl puikiai tinka aktyviam laisvalaikiui. Po tokių treniruočių jaučiamas jėgų antplūdis, pagerėja savijauta ir fizinė forma. Ėjimas su šiomis lazdomis nėra sudėtingas, tačiau verta žinoti tam tikrus patarimus. Internete galima susirasti informatyvių video kaip išsirinkti tinkamas lazdas, bei kaip tinkamai jomis naudotis. Pasinaudojus tokia vaizdine informacija, sportas teiks daugiau naudos ir malonumo. Bet koks sportas yra naudingas sveikatai, o jeigu sportas dar ir teikia malonumą, bei tampa malonia laisvalaikio praleidimo forma, tuomet jo teikiama nauda tampa dar didesnė. Dauguma jau po pirmų treniruočių pastebi rezultatus, o reguliariai tuo užsiimant, akivaizdžiai pagerėja savijauta ir fizinis pasirengimas.

Trumpai apie laipiojimo uolomis teikiamą naudą

Laipiojimas uolomis, tai viena tų sporto šakų, kurias galima priskirti aktyviam laisvalaikiui bei ekstremaliam sportui. Tai gana rizikingas sportas, su skirtingomis rūšimis ir technikomis. Pagal technikas ir įrangą, paprastai laipiojimas skirstomas į: solo laipiojimą, sportinį laipiojimą, boulderingą,varžybų laipiojimą, tradicinį laipiojimą. Rūšių yra gana įvairių. Visos jos tarpusavyje panašios, tačiau turi ir skirtingų elementų. Nesvarbu kurią rūšį pasirinksite, visose reikia kopti uolėta siena, o laipiojimo metu naudojami beveik visi kūno raumenys. Šis sportas populiarus visame pasaulyje.

Laipiojimas uolomis yra gana unikalus sportas tačiau jis tinkamas ir suaugusiems ir vaikams. Anksčiau laipiojimas uolomis buvo tarsi alpinistų paruošimas žygiams. Šiandien tai, jau savarankiškas sportas, reikalaujantis techninių įgūdžių. Neturint įgūdžių, teks susidurti su įvairiomis nesėkmėmis. Įgūdžių negali kompensuoti net didžiulė jėga ir ištvermė. Tačiau, įgūdžiai yra lavinami, visko galima išmokti, tereikia noro ir pasiryžimo. Asmenys užsiimantys laipiojimu turi būti stiprūs, lankstūs ir ištvermingi, visa tai reikalinga tam, kad būtų galima pasiekti kuo geresnių rezultatų. Uolos yra neatsiejama laipiotojų dalis. Laipiojimo uolomis patirtis ir įspūdžiai neišdildomi. Laipiojimų metu pamatomi ir aplankomi gražiausi pasaulio kampeliai, sutinkami nauji žmonės, stiprinamas fizinis pasirengimas. Kiekviena tokia praktika, tai kažkas naujo ir nepaprasto. Įspūdžius sunku nupasakoti žodžiais, todėl verta tai pabandyti patiems. Lietuvoje kalnuotų bei uolėtų vietovių nėra daug, todėl kaip alternatyva yra sukurta nemažai dirbtinių uolų laipiojimo trasų uždarose patalpose. Tokias pramogas galima rasti gana daugelyje Lietuvos vietovių. Pramoga yra pakankamai populiari ir sulaukia nemažai susidomėjimo, tai ir pramoga, ir aktyvus laisvalaikio praleidimo būdas. Šią pramogą galima bandyti vieniems arba su šeima ir artimaisiais.

Užsienio šalyse, vietų, tinkamų laipiojimui uolomis yra begalės. Mėgstant aktyvias ir ekstremalias pramogas, galima planuoti atostogas uolėtose vietovėse ir išbandyti šią pramogą. Laipiojant galima pamatyti nuostabių vaizdų ir patirti neapsakomų emocijų, tačiau tokios kelionės skirtos tiems, kas turi pakankamai ištvermės ir jėgų. Patyrę laipiotojai teigia, jog išvykus atostogų, laipiojimas uolomis prasideda nuo pat ryto ir baigiasi vakare. Žinoma, nėra taip, jog visą dieną tenka kaboti ore, daromos pertraukos, pasivaikščiojimai tačiau didžiąją dienos dalį tenka kaboti ore. Paprastai tokiose kelionėse neišvysite prabangių viešbučių ir kitokių įprastinėms atostogoms būdingų atributų. Laipiotojai dažniausiai renkasi stovyklauti kempinguose, taip yra pigiau ir patogiau, nereikia nutolti nuo laipiojimo uolomis vietų. Paprastai kempingai įsikūrę šalia uolų, jie yra gana patogūs ir nebrangūs.

Laipiojimas uolomis suteikia galybę naudingų dalykų. Be to, jog pamatomi įspūdingi vaizdai, taip pat gerėja savijauta, galima numesto svorio, stiprinami kojų, krūtinės, rankų, pilvo ir daugelis kitų raumenų, didinama ištvermė ir koordinacija. Be to, gerėja lankstumas, išsilaisvinama nuo kasdienės rutinos ir rūpesčių, streso, ugdoma valia, stiprybė bei sutinkami bendraminčiai. Viso to tikrai pakanka tam, kad kiltų noras išbandyti šią ekstremalią pramogą. Pirmiausia verta pradėti nuo laipiojimo uolomis patalpose, jose yra lengviau, palaipsniui galima planuoti keliones į uolėtas vietoves ir tobulinti techninius įgūdžius bei ištvermę. Svarbiausia, jog laipioti uolomis galima pradėti bet kada, nėra amžiaus ar lyties cenzo. Tai tinka visiems, kurie neturi vienokių ar kitokių didesnių sveikatos problemų. Pradėti niekada nėra per vėlu, reikia tik noro ir ryžto. Tai puikus būdas praleisti atostogas arba laisvalaikį, tokiu būdu ne tik galima aplankyti naujas vietas, bet ir aktyviai leisti laiką bei didinti fizinę ištvermę.

Žygiavimo pėsčiomis privalumai

Gana dažnai girdime apie žygius pėsčiomis, kuomet žygeiviai nueina galybę kilometrų. Vieniems tai gyvenimo būdas, kitiems – pramoga, atsipalaidavimas. Tai pakankamai varginantis procesas, tačiau, tuo pačiu ir puiki treniruotė, kuri suartina ir netgi išbando santykius. Visi žino, jog sportas labai naudingas sveikatai, tai kartojama nuolat, todėl ši frazė jau tampa netgi įkyri. Vis dėlto, tai yra tiesa, o nuo tiesos nepabėgsi. Sportuoti tikrai verta ir tai turi daugybę privalumų. Žygiavimas, taip pat yra naudingas sveikatai, tačiau ne visi žino kad tai yra netgi labai naudinga. Pasidarė įdomu?

Štai pagrindiniai žygiavimo pėsčiomis privalumai:

 • Padeda atsikratyti nepageidaujamų kilogramų. Per valandą galima sudeginti net iki 370 kalorijų;
 • Prailgina gyvenimą;
 • Padeda apsisaugoti nuo ankstyvos mirties;
 • Mažina depresiją;
 • Gerina miegą;
 • Mažėja cholesterolio kiekis kraujyje;
 • Stiprėja raumenys;
 • Gerinama fizinė forma;
 • Gerėja širdies darbas;
 • Sumažinama širdies ligų rizika;
 • Normalizuojamas kraujospūdis;
 • Didinama fizinė ištvermė;
 • Dėl ilgo buvimo gryname ore stiprėja plaučiai ir gaunamas pakankamas deguonies kiekis;
 • Gėrėja nuotaika;
 • Dingsta tingumo jausmas;
 • Atsiranda daugiau energijos;
 • Keliavimas su artimaisiais, draugais, šeimos nariais, stiprina tarpusavio santykius;
 • Pamatomi neregėti vaizdai ir vietovės;
 • Dirba praktiškai visi kūno raumenys: kojos, keliai, rankos, kaklas, pečiai, klubai.
 • Žygiavimas naudingas ne tik suaugusiems, kartu su savimi galima pasiimti ir vaikus, Jiems tai taip pat naudinga. Be visų išvardintų privalumų, vaikams taip pat naudinga žygiuoti, nes:
 • Miegas tampa ramesnis;
 • Mažėja tikimybė nutukti;
 • Plaučiai aprūpinami reikiamu kiekiu deguonies, todėl jaučiamasi žvaliai, dėl to geriau sekasi mokykloje;
 • Stiprėja kaulai.

Žygiuoti galima ir lygumomis ir kalnuotomis vietovėmis. Žygiuojant kalvuotomis vietovėmis, sudeginama daugiau kalorijų, toks žygiavimas yra šiek tiek sunkesnis, tačiau pamatomi gražesni vaizdai. Dauguma žmonių, atostogų metu renkasi žygius į kalnus, tokie žygiai pareikalauja daug jėgų, tačiau taip pat suteikia ir pasitenkinimą, jaučiamas energijos pliūpsnis. Žygiuoti galima paprastai arba su šiaurietiškomis lazdomis, čia galima pasirinkimo laisvė. Naudingi yra abu būdai. Lietuvoje yra įrengta nemažai pažintinių takų, kurie traukia turistus ir vietinius gyventojus žygiuoti šiais takais ir pasigrožėti gamta. Europoje taip pat yra galybė vietų, kuriomis verta eiti pėsčiomis. Verta pasirinkti aukštus kalnus. Nuostabūs vaizdai atsiveria Alpių kalnuose, čia kasmet pražygiuoja tūkstančiai turistų.

Kai kurie pėsčiomis pasiryžta apkeliauti vieną ar kitą valstybę. Tam reikia stiprios valios, nes ilgos kelionės pėsčiomis gana sudėtingos ir varginančios. Vis dėlto, jų nauda yra nenuginčijama. Judėjimas yra būtinas, tai yra sveikatingumo pagrindas, jeigu raumenys nuolat ilsisi ir nejuda, neturi jokio fizinio aktyvumo, gali įsivystyti endokrinologinės ligos, be to gali atsirasti stuburo problemų. Vaikštant sudeginamas kalorijų ir riebalų perteklius, tai padeda išvengti diabeto ir kitų ligų. Kiekvienas gali pasirinkti savo tempą, nebūtina žygiuoti greitai, tai neturi būti kančia, žygiavimas turi teikti malonumą.

Patyrę žygeiviai tikina, jog tai užkrečiama. Ilgi turistiniai žygiai, tai neįkainojama patirtis, gamta turi gydomąjį poveikį. Žygiuojant, vaikštant nuolat matomi gamtos vaizdai ramina ir suteikia gerų emocijų. Tiems, kurie skundžiasi nuolat patiriamu stresu, periodiškai pasireiškiančia depresija, monotonija, verta išbandyti žygius į kalnus ar kitas vietoves. Tai įrodys, jog ir be vaistų galima gerai jaustis ir atgauti jėgas. Nors tai ir vargina, nuovargis yra malonus, pamatyti vaizdai, sutikti žmonės ir pašnekovai prisideda prie laimės hormonų išsiskyrimo, o jie labai svarbūs gerai savijautai.

Aktyvus laisvalaikis lemia puikią savijautą

Sveikatos specialistai ir medicinos atstovai nuolat kartoja, jog sveikam gyvenimui būtinas aktyvus laisvalaikis. Tai labais svarbus dalykas mūsų gyvenime, kuris atgaivina kūną ir sielą. Fizinė veikla padeda atsipalaiduoti ir užsimiršti apie kasdienius rūpesčius, bei patiriamą stresą. Aktyvus laisvalaikis paprastai būna linksmas ir kupinas gerų emocijų. Keletas populiarių aktyvaus laisvalaikio praleidimo būdų yra šokiai, plaukimas, boulingas, aitvarų leidimas, važinėjimas dviračiu. Tai atrodo paprasti, tačiau labai naudingi kūnui ir sielai užsiėmimai.

Fizinė veikla ne tik padeda atgauti jėgas ir pasikrauti teigiamos energijos, tačiau taip pat stiprina kūną ir daro mus tvirtesnius. Reguliariai užsiimant aktyvia veikla, galima atrasti naujų pomėgių, užsiėmimų ir net bendraminčių. Aktyvi veikla netgi padeda kovoti su kai kuriomis ligomis. Pasitarus su savo gydytoju ir išklausius jo patarimų, galima užsiimti jo rekomenduota aktyvia veikla, rezultatai gali maloniai nustebinti. Šiandien gyvenimo tempas labai įtemptas, dažnai nelieka laiko šeimai, mėgstamiems užsiėmimams, sveikatingumui. Išties, gyvenimas nestovi vietoje, tačiau toks greitas gyvenimo tempas nėra naudingas sveikatai, tai nualina kūną ir fiziškai ir psichologiškai. Kasdien patiriama daug streso, įvairių konfliktinių situacijų, susiduriama su problemomis, kartais net nespėjame nudirbti visų dienos darbų. Vis dėlto, toks gyvenimo tempas anksčiau ar vėliau privers jus tempą sulėtinti. Sušlubavusi sveikata primins, jog metas ilsėtis ir skirti laiko sau. Taigi, negalima pamiršti savęs ir nerasti laiko poilsiui. Aktyviai veiklai ar aktyviam laisvalaikiui kasdien reikėtų skirti nors 30-60 minučių. Šį laiką galima išnaudoti labai produktyviai.

Stenkitės kuo daugiau laisvo laiko praleisti su šeima, kartu užsiimkite aktyvia veikla ir pramogaukite. Pastebėsite kaip gerėja tarpusavio santykiai ir stiprėja ryšys. Per įtemtą dienotvarkę, kartais nėra laiko paskambinti ar pabūti su artimu žmogumi, tačiau tai labai svarbu. Buvimas kartu labai svarbus poroms bei tėvams ir vaikams. Tėvai turi rodyti pavyzdį vaikams, todėl propaguodami aktyvų laisvalaikį, to išmokys ir savo vaikus, vaikams tėvų rodomas dėmesys labai svarbus. Šeima yra brangiausia ką turime, todėl reikia ja nuolat rūpintis ir puoselėti tarpusavio santykius. Aktyvus laisvalaikis ne tik užtikrins smagų laiko praleidimą su šeima, tačiau dar labiau visus suvienys ir papildys teigiamomis emocijomis ir energija. Kartu turėsite smagių atsiminimų, kurie įsimins ilgam. Visai nebūtina kasdien užsiimti ekstremaliomis pramogomis, pakanka kartu pasivaikščioti parke, važinėti dviračiais, kartu leisti aitvarus, galbūt kartu lankyti šokių pamokas arba užsirašyti į baseiną. Veiklų galima susigalvoti įvairių. Būnant kartu taip pat reikia daug kalbėtis. Įvairiais duomenimis, darbe ir mokykloje patiriamas didelis stresas, beveik kasdien su tuo susiduriama. Tai veikia labai neigiamai, tampame irzlūs, nervingi, prastos nuotaikos. Buvimas kartu ir aktyvi veikla gali pataisyti situaciją. Be to, buvimas gryname ore gerina savijautą ir aprūpiną kūną reikiamu deguonies kiekiu, už tai yra dėkingas visas organizmas.

Jei nepavyksta atrasti laisvo laiko darbo dienomis, tuomet aktyvų laisvalaikį reikia atidėti savaitgaliams. Paprastai daugelis savaitgaliais ilsisi, todėl turi nemažai laisvo laiko. Teisingai jį paskirsčius ir suplanavus, jo užteks viskam. Svarbiausia neužsisėdėti namie ir nieko neveikti. Gyvename tik vieną kartą, todėl gyvenime reikia išbandyti kuo daugiau ir praleisti jį kuo prasmingiau. Reikia stengtis gyventi taip, jog nuolat turėtume ką prisiminti ir tai prisiminę galėtume šypsotis, nes šypsena dar viena geresnės savijautos priežastis. Šypsena, juokas ir geros emocijos prailgina gyvenimą ir nuteikia pozityviai, o pozityvumo šiandien trūksta daugeliui. Taigi, reikia planuoti laiką taip, kad būtų galima jį išnaudoti kuo prasmingiau, aktyviau ir linksmiau.