Šiaurietiškos lazdos – sportas, su begale privalumų

Sportas paprastai asocijuojasi su sudėtingais pratimais sporto salėje, ilgais bėgimo nuotoliais, traumomis ir dideliu nuovargiu. Galbūt dėl šios priežasties, sportas nekelia didelio susižavėjimo. Nors visi žino, jog sportuoti yra gyvybiškai svarbu, daugelis tiesiog atideda tai vėlesniam laikui, arba sako, jog tai per sunku, tam nėra laiko ir panašiai. Šiandien, sportas visai nėra ilgi maratonai ir prakaito liejimas sporto salėje, yra begalės alternatyvų, kurios taip pat naudingos ir netgi tampa maloniu laisvalaikio praleidimo būdu. Viena tokių sporto šakų – ėjimas su šiaurietiškomis lazdomis. Kadaise šis užsiėmimas atrodė keistas ir į žmones einančius su šiomis lazdomis buvo žiūrima gana skeptiškai, gal tai net keldavo juoką. Dabar tai jau įprastas dalykas. Šiaurietiško ėjimo mėgėjai skeptikus verčia susimąstyti, jog tai labai naudinga sveikatai pramoga.

Šiaurietiškas ėjimas kilęs iš Suomijos, ten slidininkai vasaros metu lazdas naudoja treniruotėms. Laikui bėgant toks sportas tapo žinomas ir už Suomijos ribų. Vis daugiau žmonių atranda šį sportą, kuris turi nemažai privalumų bei tinka įvairaus amžiaus žmonėms. Pirmiausia, tai labai lengvai išmokstamas sportas, todėl tam nereikia didžiulių pastangų, reikia tik įsigyti tinkamas šiaurietiško ėjimo lazdas. Geros šiaurietiškos lazdos – investicija į savo sveikatą, todėl verta įsigyti kokybiškas lazdas, kurios tarnautų daugelį metų. Lazdų kaina nėra didelė, tačiau galima rinktis iš įvairių variantų. Tam nereikia ilgai taupyti, tačiau jei nusprendėte įsigyti tuojau pat ir pritrūkote pinigų iki sekančio atlyginimo, pasinaudokite galimybėmis, tokiu būdu greitai ir patogiai įsigysite reikiamas lazdas ir galėsite užsiimti maloniu sportu, kuris vėliau taps gyvenimo dalimi. Nors iš šalies gali atrodyti, jog ši sporto šaka nėra efektyvi, išties ėjimo metu yra įdarbinama net 90% kūno raumenų! Be to, tai sudegina beveik perpus daugiau kalorijų nei įprasto ėjimo metu. Kadangi šiaurietiškas ėjimas tinkamas įvairioms amžiaus grupėms, tai labai naudinga senjorams, sportas lengvas, tačiau nauda išties jaučiama. Galima rinktis individualias arba grupines treniruotes, o taip pat labai svarbu, jog šiuo sportu galima užsiimti ištisus metus. Tam yra tinkamos bet kokios oro sąlygos.

Pagrindiniai šiaurietiško ėjimo privalumai:

  • Gerinamas širdies ir kraujagyslių darbas;
  • Mažinamas stresas;
  • Stiprinama imuninė sistema;
  • Atpalaiduojami sprando bei kaklo raumenys;
  • Veiksminga priemonė svorio metimui;
  • Treniruotė gryname ore;
  • Puiki reabilitacija po sportinių traumų;
  • Organizmas aprūpinamas deguonimi;
  • Tinka turintiems sąnarių ir stuburo problemų.

Ši sporto šaka ypač tinka tiems kurie dirba sėdimą darbą ir mažai juda, be to, tai puikus sportas turintiems antsvorio. Norint palaikyti fizinę formą reikia maždaug keleto treniruočių per savaitę, treniruočių trukmė 35-45 minučių. Tuo galima užsiimti ir dažniau, turint laisvo laiko tai puiki priemonė atsipalaiduoti, pabūti gryname ore, o tuo pačiu metu deginti kalorijas ir stiprėti fiziškai. Tai viena tų sporto šakų, kurios nereikalauja didelės fizinės ištvermės, todėl puikiai tinka aktyviam laisvalaikiui. Po tokių treniruočių jaučiamas jėgų antplūdis, pagerėja savijauta ir fizinė forma. Ėjimas su šiomis lazdomis nėra sudėtingas, tačiau verta žinoti tam tikrus patarimus. Internete galima susirasti informatyvių video kaip išsirinkti tinkamas lazdas, bei kaip tinkamai jomis naudotis. Pasinaudojus tokia vaizdine informacija, sportas teiks daugiau naudos ir malonumo. Bet koks sportas yra naudingas sveikatai, o jeigu sportas dar ir teikia malonumą, bei tampa malonia laisvalaikio praleidimo forma, tuomet jo teikiama nauda tampa dar didesnė. Dauguma jau po pirmų treniruočių pastebi rezultatus, o reguliariai tuo užsiimant, akivaizdžiai pagerėja savijauta ir fizinis pasirengimas.

You may also like