Sporto nauda

Sportas naudingas ir kūnui ir sielai. Sportas yra viena iš pagrindinių priežasčių būti sveikiems ir stipriems. Visi žino posakį, jog sportas yra sveikata. Tačiau, dažnas tuo užsiimti neturi laiko arba paprasčiausiai noro. Lengviau yra nieko neveikti, gulėti ir užsiimti kitais dalykais. Vis dėlto, tie kurie pradeda sportuoti, teigia, jog pagerėja gyvenimo kokybė, atsiranda daugiau jėgų, tampa lengviau planuoti laiką, akivaizdžiai gerėja savijauta ir kūno linijos.

Sportuoti reikia ne tik dėl to, kad numestume nereikalingą svorį ir sulieknėtume, dauguma žmonių sportuoja savo malonumui, nors ir neturi antsvorio. Gydytojai ir sporto treneriai nuolatos kartoja, jog fizinis aktyvumas yra labai svarbus. Didžiausia sporto nauda ta, jog gerinamas širdies ir kraujagyslių darbas, stiprėja raumenys, gerinama kaulų, plaučių sistema. Be šių naudų, gerėja ir psichologinė savijauta. Sporto metu atsipalaiduojama, užsimirštama, sportuojant nesunku atsikratyti blogų emocijų, išlieti susikaupusį pyktį. Visai nebūtina kopti į kalnus, bėgti maratonų ir kitaip save alinti, galima sportuoti užsiimant malonia veikla tokia kaip važinėjimas dviračiu, riedučiais, slidinėjimas, pasivaikščiojimai. Bet koks sportas gerina savijautą. Galima sportuoti individualiai, galima užsiimti komandiniu sportu, svarbiausia judėti ir būti fiziškai aktyviems.

Užsiimant individualiu sportu didinama fizinė ištvermė, ne taip greitai pavargstama, tampa lengviau dirbti, mažinamas riebalinis audinys, taip pat mažėja gliukozės kiekis kraujyje, mažinamas stresas, depresija. Užsiimant komandiniu sportu, be visų anksčiau minėtų dalykų taip pat galima susirasti draugų, bendrauti, gerai leisti laiką, atrasti naujas įtraukiančias veiklas. Sportuojant sporto klube ar kitur, kur aplink daug bendraminčių, nesunku užmėgsti naujas pažintis, tampa lengviau siekti užsibrėžtų rezultatų, o sportuoti kartu yra linksmiau. Be įprastinių sporto užsiėmimų tokių kaip sportas sporto klubuose, važinėjimas dviračiu, krepšinis, futbolas, tinklinis, tenisas ir kiti geriau žinomi sportai, skatinama užsiimti ir populiarėjančia sporto šaka ėjimu šiaurietiškomis lazdomis. Šis sportas tinka tiek jaunesniems, tiek vyresnio amžiaus žmonėms. Užsiimant tokiu sportu, lengva atsipalaiduoti, pamiršti apie rūpesčius, darbus, gerinamas širdies ir kraujagyslių darbas, o svarbiausia galima kvėpuoti grynu oru. Sportuojant gryname ore, sporto nauda padvigubinama, nes nepaisant to, kad ugdomas fizinis aktyvumas, kvėpuojama grynu oru, galima gėrėtis gamta. Gryname ore taip pat galima žaisti krepšinį, važinėti dviračiu, net ir pasivaikščiojimas su šunimi ar kitu augintiniu jau yra sportas. Sportų yra labai daug ir įvairių, galima rinktis labiausiai patinkantį. Nebūtina savęs alinti iki negalėjimo, svarbu atrasti patinkantį sportą, tuomet tai taps pramoga, o ne kančia. Dar vienas geras dalykas, jog sportas didina pasitikėjimą savimi. Sportuojant akivaizdžiai tvirtėja kūnas ir gerėja fizinė išvaizda, tai šiandien yra itin svarbu, fizinė išvaizda labai sureikšminama, na o patobulėjus išvaizdai, akivaizdžiai kyla ir pasitikėjimas savimi. Sportuojant ir siekiant tam tikrų rezultatų, didinamas užsispyrimas. Pasiekus norimų rezultatų, tampa lengviau siekti kitų dalykų, visai nesusijusių su sportu. Moksliškai įrodyta, jog sportas netgi prisideda prie atminties gerinimo. Pradėjus sportuoti, tampa lengviau atlikti susikaupimo ir dėmesio pareikalaujančias užduotis ir lengviau įsiminti naujus dalykus.

Sporto nauda akivaizdi. Gerėja ne tik fizinė tačiau ir vidinė savijauta. Išvardinti sporto privalumai tik skatina tuo užsiimti ir nesėdėti vietoje. Turint omenyje, kad fizinis aktyvumas gali apsaugoti nuo įvairių ligų, tuo užsiimti tiesiog privaloma. Kai yra galybė sporto rūšių ir formų, tereikia išsirinkti sau tinkamiausią, reguliariai sportuojant pastebimas akivaizdus skirtumas ir tampa lengviau įveikti daugelį situacijų. Tereikia šiek tiek noro ir pastangų, vėliau viskas tampa labai parasta, ir sportas tiesiog tampa gyvenimo būdu.

You may also like