Trumpai apie laipiojimo uolomis teikiamą naudą

Laipiojimas uolomis, tai viena tų sporto šakų, kurias galima priskirti aktyviam laisvalaikiui bei ekstremaliam sportui. Tai gana rizikingas sportas, su skirtingomis rūšimis ir technikomis. Pagal technikas ir įrangą, paprastai laipiojimas skirstomas į: solo laipiojimą, sportinį laipiojimą, boulderingą,varžybų laipiojimą, tradicinį laipiojimą. Rūšių yra gana įvairių. Visos jos tarpusavyje panašios, tačiau turi ir skirtingų elementų. Nesvarbu kurią rūšį pasirinksite, visose reikia kopti uolėta siena, o laipiojimo metu naudojami beveik visi kūno raumenys. Šis sportas populiarus visame pasaulyje.

Laipiojimas uolomis yra gana unikalus sportas tačiau jis tinkamas ir suaugusiems ir vaikams. Anksčiau laipiojimas uolomis buvo tarsi alpinistų paruošimas žygiams. Šiandien tai, jau savarankiškas sportas, reikalaujantis techninių įgūdžių. Neturint įgūdžių, teks susidurti su įvairiomis nesėkmėmis. Įgūdžių negali kompensuoti net didžiulė jėga ir ištvermė. Tačiau, įgūdžiai yra lavinami, visko galima išmokti, tereikia noro ir pasiryžimo. Asmenys užsiimantys laipiojimu turi būti stiprūs, lankstūs ir ištvermingi, visa tai reikalinga tam, kad būtų galima pasiekti kuo geresnių rezultatų. Uolos yra neatsiejama laipiotojų dalis. Laipiojimo uolomis patirtis ir įspūdžiai neišdildomi. Laipiojimų metu pamatomi ir aplankomi gražiausi pasaulio kampeliai, sutinkami nauji žmonės, stiprinamas fizinis pasirengimas. Kiekviena tokia praktika, tai kažkas naujo ir nepaprasto. Įspūdžius sunku nupasakoti žodžiais, todėl verta tai pabandyti patiems. Lietuvoje kalnuotų bei uolėtų vietovių nėra daug, todėl kaip alternatyva yra sukurta nemažai dirbtinių uolų laipiojimo trasų uždarose patalpose. Tokias pramogas galima rasti gana daugelyje Lietuvos vietovių. Pramoga yra pakankamai populiari ir sulaukia nemažai susidomėjimo, tai ir pramoga, ir aktyvus laisvalaikio praleidimo būdas. Šią pramogą galima bandyti vieniems arba su šeima ir artimaisiais.

Užsienio šalyse, vietų, tinkamų laipiojimui uolomis yra begalės. Mėgstant aktyvias ir ekstremalias pramogas, galima planuoti atostogas uolėtose vietovėse ir išbandyti šią pramogą. Laipiojant galima pamatyti nuostabių vaizdų ir patirti neapsakomų emocijų, tačiau tokios kelionės skirtos tiems, kas turi pakankamai ištvermės ir jėgų. Patyrę laipiotojai teigia, jog išvykus atostogų, laipiojimas uolomis prasideda nuo pat ryto ir baigiasi vakare. Žinoma, nėra taip, jog visą dieną tenka kaboti ore, daromos pertraukos, pasivaikščiojimai tačiau didžiąją dienos dalį tenka kaboti ore. Paprastai tokiose kelionėse neišvysite prabangių viešbučių ir kitokių įprastinėms atostogoms būdingų atributų. Laipiotojai dažniausiai renkasi stovyklauti kempinguose, taip yra pigiau ir patogiau, nereikia nutolti nuo laipiojimo uolomis vietų. Paprastai kempingai įsikūrę šalia uolų, jie yra gana patogūs ir nebrangūs.

Laipiojimas uolomis suteikia galybę naudingų dalykų. Be to, jog pamatomi įspūdingi vaizdai, taip pat gerėja savijauta, galima numesto svorio, stiprinami kojų, krūtinės, rankų, pilvo ir daugelis kitų raumenų, didinama ištvermė ir koordinacija. Be to, gerėja lankstumas, išsilaisvinama nuo kasdienės rutinos ir rūpesčių, streso, ugdoma valia, stiprybė bei sutinkami bendraminčiai. Viso to tikrai pakanka tam, kad kiltų noras išbandyti šią ekstremalią pramogą. Pirmiausia verta pradėti nuo laipiojimo uolomis patalpose, jose yra lengviau, palaipsniui galima planuoti keliones į uolėtas vietoves ir tobulinti techninius įgūdžius bei ištvermę. Svarbiausia, jog laipioti uolomis galima pradėti bet kada, nėra amžiaus ar lyties cenzo. Tai tinka visiems, kurie neturi vienokių ar kitokių didesnių sveikatos problemų. Pradėti niekada nėra per vėlu, reikia tik noro ir ryžto. Tai puikus būdas praleisti atostogas arba laisvalaikį, tokiu būdu ne tik galima aplankyti naujas vietas, bet ir aktyviai leisti laiką bei didinti fizinę ištvermę.

You may also like